W DNIU 17.06.2022 W PRZYCHODNI
SPECJALISTYKA CZECHÓW
PORADNIE SPECJALISTYCZNE
I
PUNKT POBRAŃ
BĘDĄ NIECZYNNE
PORADNIA LEKARZA RODZINNEGO
BĘDZIE CZYNNA
DO GODZ. 18:00
W DNIU 17.06.2022 W PRZYCHODNI
SPECJALISTYKA CZECHÓW
PORADNIE SPECJALISTYCZNE
I
PUNKT POBRAŃ
BĘDĄ NIECZYNNE
PORADNIA LEKARZA RODZINNEGO
BĘDZIE CZYNNA
DO GODZ. 18:00
Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych lekarzy dołączyli:
alergolog lek. med. Michał Palonka
ginekolog dr n.med. Janusz Goldiszewicz,
natomiast od dnia 1 lipca 2022 dołączy
endokrynolog lek. med. Hanna Szmygin.
Serdecznie zapraszamy!
W związku z trwającymi w dniach 3-10 czerwca “Lubelskich Dni Promujących Zdrowie”
Specjalistyka Czechów zaprasza w dniu 3 czerwca 2022 r. wszystkich swoich Pacjentów.
W godzinach 12:00 – 18:00 w łączniku w budynku Specjalistyki Czechów (wejście od Pogotowia)
przy Alei Kompozytorów Polskich 8 będzie można skorzystać bezpłatnie z następujących usług:
pomiar poziomu glukozy we krwi
pomiar ciśnienia tętniczego krwi
badanie EKG
loteria fantowa (do wygrania m.in.: badanie densytometrii, masaż klasyczny i inne)
oraz
dla małych pacjentów malowanie twarzy.
Serdecznie zapraszamy!
W Dniu Lekarza Rodzinnego życzymy wszystkich Lekarzom zdrowia,
wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, poczucia satysfakcji z pełnionej
misji, a także tego, by Wasza praca była doceniana przez Pacjentów.
W DNIU 02.05.2022 W PRZYCHODNI
SPECJALISTYKA CZECHÓW
PORADNIE SPECJALISTYCZNE
I
PUNKT POBRAŃ
BĘDĄ NIECZYNNE
PORADNIA LEKARZA RODZINNEGO
BĘDZIE CZYNNA
W GODZ. 07:30 - 18:00
W DNIU 15.04.2022 PRZYCHODNIA
SPECJALISTYKA CZECHÓW
PORADNIE SPECJALISTYCZNE
BĘDĄ CZYNNE
W GODZ. 7.00 – 14.00
PORADNIA LEKARZA RODZINNEGO
BĘDZIE CZYNNA
W GODZ. 07:30 - 18:00
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu, aby ten wyjątkowy czas wypełniony był mnóstwem miłości, optymizmu i nadziei na lepszą przyszłość. Niech wiosenna aura obudzi w nas uśpione marzenia i naładuje pozytywną energią.
Nigdy nie lekceważ objawów choroby. Nawet jeśli wydaje Ci się, że to zwykłe przeziębienie, powinieneś to sprawdzić. Być może są to pierwsze symptomy groźnych chorób: grypy lub COVID-19?
Pamiętaj! Część chorób, szczególnie w pierwszym stadium rozwoju, daje podobne objawy, dlatego musisz upewnić się, co Ci dolega.
Skontaktuj się z poradnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Poinformuj osobę w rejestracji, że:
Poradnie POZ przyjmują:
W zależności od Twojego stanu zdrowia, konsultacja może mieć formę:
Jeśli lekarz POZ podejrzewa zakażenie koronawirusem, może skierować Cię na test wykrywający SARS-CoV-2.
Wykaz poradni POZ znajdziesz na stronie Twojego oddziału NFZ
Gdy czujesz się źle wieczorem (po godz. 18.00) lub w weekend, lub w dzień świąteczny, wtedy skontaktuj się z najbliższą placówką nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ), gdzie otrzymasz niezbędną pomoc medyczną.
Placówki NiŚOZ przyjmują:
W zależności od Twojego stanu zdrowia, konsultacja może mieć formę:
Jeśli lekarz podejrzewa zakażenie koronawirusem, może skierować Cię na test wykrywający SARS-CoV-2.
Wykaz placówek NiŚOZ znajdziesz na stronie Twojego oddziału NFZ
W nocy, w weekendy i święta, czyli poza godzinami pracy poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, możesz skorzystać również z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK). TPK to odpowiednik nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, tyle że przez telefon.
Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer 800 137 200 lub wypełnisz formularz online.
Z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu skorzystasz:
Dowiedz się więcej o Teleplatformie Pierwszego Kontaktu
Lekarz dyżurujący na Teleplatformie Pierwszego Kontaktu może skierować Cię na test wykrywający SARS-CoV-2.
Jeśli podejrzewasz, że Twój zły stan zdrowia jest spowodowany zakażeniem koronawirusem, jeśli miałeś kontakt z osobą zakażoną, zapisz się na test w kierunku SARS-CoV-2 przez internet.
Formularz on-line składa się z kilku pytań dotyczących m.in. kontaktów z osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 oraz objawów, które mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie. Twoje odpowiedzi pomogą określić, czy istnieje ryzyko, że zakaziłeś się koronawirusem.
Kiedy okaże się, że powinieneś wykonać test diagnozujący, możesz:
Na test w kierunku koronawirusa możesz zapisać również swoje dziecko. Z formularza online mogą skorzystać również współdomownicy osoby zakażonej SARS-CoV-2, którzy mimo szczepienia lub posiadania statusu ozdrowieńca, muszą się poddać testowi na obecność koronawirusa.
Zapisz się na test w kierunku koronawirusa
Na test na koronawirusa może skierować Cię też lekarz, który nie ma umowy z NFZ, ale korzysta z aplikacji gabinet.gov.pl.
W momencie zlecenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 zostajesz objęty kwarantanną. W czasie kwarantanny nie opuszczaj swojego miejsca pobytu. Jesteś zwolniony z kwarantanny na czas przejazdu do punktu pobrań i powrotu do miejsca pobytu.
Gdy samodzielnie nie możesz dostać się do punktu pobrań wymazów, Twój lekarz POZ może wezwać do Ciebie karetkę wymazową. Wymaz zostanie pobrany w miejscu Twojego pobytu.
Zostałeś skierowany na test wykrywający koronawirusa? Wykonasz go bezpłatnie w dowolnym punkcie pobrań wymazów. W Polsce takich punktów jest ponad 680.
Po zleceniu badania otrzymasz wiadomość SMS z systemu eKolejka, kiedy i gdzie powinieneś się zgłosić, aby jak najszybciej wykonać test blisko miejsca swojego pobytu i uniknąć czekania w dużej grupie pacjentów.
SPRAWDŹ, jak przygotować się do pobrania wymazuotwiera się w nowej karcie
Otrzymasz wiadomość SMS z systemu eKolejka, w której znajdziesz link do tzw. Indywidualnej Strony Pacjenta. Na stronie system zaproponuje Ci termin i miejsce badania. Możesz je potwierdzić lub odrzucić. W przypadku odrzucenia zaproponowanego terminu i miejsca pobrania wymazu samodzielnie wyszukujesz inny, dogodny dla siebie dzień, godzinę i miejsce pobrania wymazu.
Znajdź najbliższy punkt pobrań wymazów [MAPA]
Wynik testu możesz sprawdzić w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP).
Zaloguj się lub załóż konto w IKP
Skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ, który oceni Twój stan zdrowia i ustali leczenie. Umów się na teleporadę. Możesz także skorzystać z monitoringu Domowej Opieki Medycznej.
Wgląd do wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 ma także Twój lekarz POZ i laboratorium, które przeprowadzało analizę wymazu.
Program Domowa Opieka Medyczna umożliwia monitoring Twojego zdrowia, gdy jesteś chory na COVID-19, ale nie wymagasz leczenia w warunkach szpitalnych.
Do kontroli Twojego zdrowia służy pulsoksymetr, niewielkie urządzenie, które mierzy saturację, czyli poziom natlenienia krwi. Wystarczy, że nałożysz go na palec i połączysz ze specjalną aplikacją, którą instalujesz w swoim telefonie. Możesz też zgłaszać wyniki pomiarów przez infolinię.
Pulsoksymetr trafia do Ciebie bezpłatnie. Gdy ukończyłeś 55 lat, automatycznie kwalifikujesz się do programu i otrzymasz urządzenie do domu pocztą. Jeśli jeszcze nie masz 55 lat, możesz zamówić pulsoksymetr przez internet lub przez kwalifikację przeprowadzoną przez lekarza POZ.
W razie niepokojących wyników zadzwoni do Ciebie konsultant i jeśli będzie taka potrzeba, umówi konsultację telemedyczną z lekarzem.
Poznaj szczegóły Programu Domowa Opieka Medyczna
Jeśli Twój stan nagle się pogorszy i sytuacja będzie zagrażała Twojemu życiu lub zdrowiu, zadzwoń pod numer alarmowy 999 lub 112.
Jeśli podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem lub jesteś zakażony, koniecznie poinformuj o tym dyspozytora, który przyjmuje Twoje zgłoszenie.
Pod numerem 800 190 590, bezpłatnie i przez całą dobę, otrzymasz wszystkie, niezbędne informacje o postępowaniu w przypadku zakażenia koronawirusem.
Konsultanci podpowiedzą m.in., gdzie znajdziesz:
oraz doradzą, jak skontaktować się ze szpitalem.
Zadbaj o ochronę przeciwko COVID-19. Szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem choroby. Od ręki możesz przyjąć szczepionkę w blisko 8 tysiącach punktów szczepień, które działają w różnej formie (stacjonarnej, wyjazdowej, mobilnej).
Zarejestruj się na szczepienie przez:
Wszystkich rodziców dzieci w wieku 5-11 wraz z dziećmi zapraszamy do naszego Punktu Szczepień Specjalistyka Czechów ul. Kompozytorów Polskich 8
Zapisy pod numerem telefonu:
669 137 000
Nigdy nie lekceważ objawów choroby. Nawet jeśli wydaje Ci się, że to zwykłe przeziębienie, powinieneś to sprawdzić. Być może są to pierwsze symptomy groźnych chorób: grypy lub COVID-19?
Pamiętaj! Część chorób, szczególnie w pierwszym stadium rozwoju, daje podobne objawy, dlatego musisz upewnić się, co Ci dolega.
Koniecznie zapoznaj się ze szczegółami.